Чорний - це новий зелений

Або "Як створити міжнародну страшилку, а потім її знищити без втрати престижу та появи підозр глядачів".

Ми вже розібрали, що операція з оборони останнього терористичного бастіону не така вже й однозначна, а тому варто було б детальніше розібрати цю подію.

Здавалося б, нічого такого особливого не сталося, людей калібру Багдаді вже вбивали, але:

Сполучені Штати Америки — природній ворог Європи та конкретно Європейського Союзу ще з часів запуску валюти євро. Саме 1999 року почалася війна в Югославії, що негативно для євро відзначилося на відношенні курсу долару до євро. Сьогодні шведський міністр зовнішніх справ вимушена зізнатися, що США вперше визнали Європу ворогами на офіційному рівні. Причини таких стосунків вже були описані китайським генералом. Його версія полягає в тому, що всі регіональні кризи створюються лише для того, щоб гроші виходили з регіонів, у яких вони вирують, і поверталися до Сполучених Штатів. Так було в Латинській Америці, так було на Близькому Сході, так було у Європі в 1999 році.

У 2011 році починається Арабська весна, в результаті якої у багатьох арабських та північноафриканських державах починаються або революції, або повноцінні громадянські війни. Це у свою чергу а) змушує капітал шукати більш спокійні місця та б) створює проблеми сусіднім регіонам (безпека, гуманітарне питання тощо). За допомогою слабкості та неорганізованості сусідів можна завозити своїх озброєних до зубів людей до цих сусідів додому (Бельгія, наприклад, стала таким собі міні джихадистським складом. "Шарлі Ебдо" розстрілювали зі зброї, що була привезена з Бельгії), які потім або дуже зручно забирають увагу на свої витівки, або ще більше поляризують корінне суспільство.

Проте інколи страшилка використовується і на території США. Коли аравійцям треба було знищити бін Салмана, вони відправили загін своїх спеціалістів до Лас-Вегаса, де той тимчасово перебував, і спробували ліквідувати принца, якого не вдалося усунути на Батьківщині. Що було далі відомо. Хто підбурив Педдока? Начебто терористи, але дуже багато речей не збігається.

Існує версія, що це певна частина американської еліти, яка тісно пов'язана із Ізраїлем та ЦРУ, літала на Близький Схід незадовго до вбивста Багдаді щоб про щось домовитися, а тому бойовика №1 Трампові треба було терміново ліквідувати. Щось подібне вже було із постачанням нафти від Ісламської Держави європейським країнам.

Якщо Аль-Каїда була проектом США та Саудівської Аравії, то до керівників Ісламської Держави додався ще Ізраїль. Безумовно, бойовики назнімали купу відео з погрозами, але далі погроз і страт дрібних ізраїльских шпигунів на камеру справа не сунулася, хоча можливості були.

Бен Ладен використовувався у боротьбі із Радянським Союзом у вісімдесятих (саме у Афганістані починається його джихадистський шлях) і для розбудови Нового світового порядку.

Якщо бен Ладен не проходив стрес-терапію ні в яких таборах, а просто потрапив під вплив потрібних людей та використав статки своєї родини, то з Багдаді історія трохи інша. Стрес-терапія — це коли людини завдається шкода із ціллю змусити людину чинити так, як це потрібно буде кривдникам. MKULTRA, незаважаючи на зовсім малу кількість розсекречених документів, частково і працює завдяки цьому приципові (є також інші, але це вже окрема тема). За прикладами далеко ходити не треба.

Багдаді потрапив дод рук американців у 2004 році в таборі Букка, згодом його відпустили і більша частина військ із країни вийшла. За час існування проекту "Ісламська Держава" він повинен був виконати кілька речей: 1) зруйнувати цілий регіон війною, яка вирувала навіть до становлення і проголошення квазідержави. Ті країни, у яких влада не змінилася, були в стані громадянської війни; 2) послабити роль шиїтів у регіоні.

Перший пункт проект виконав бездоганно, навіть допоміг створити Курдістан, а от із другим були певні негаразди. Якщо бути точним, то відбулося зовсім протилежне: Іран узяв Ірак під неофіційний контроль, ключові перестанови у владі та політика держави в цілому контролюється Тегераном. Сирія взагалі поглибила кооперацію із Корпусом вартових Ісламської революції, іранські танкери взагалі возять сирійцям нафту. Більше того, Іран тепер впритул підіправся до Ізраїля. Якщо раніше це євреї чий БПЛА збили над Іраном, то зараз це іранські БПЛА, які Армії оборони Ізраїлю доводиться постійно знищувати в повітрі. Не можна обійти стороною і постійні авіаудари по іранській інфраструктурі в Сирії. Ходять навіть чутки, що Іран намагається просунути ядерну бомбу на територію Ізраїля.

Також відкритим питанням залишається ціль акції у вілаяті Наджд (територія Саудівської Аравії) у квітні 2016 року. Перш за все, до цього моменту Ісламська Держава вже критикувала ліберальне керівництво (і конкретно бін Салмана) Саудівської Аравії. По-друге, не секрет, що деякі бойовика утримувалися в дуже непоганих умовах у аравійських "тюрмах". У результаті акції було вбито Маджида аль-Отаїбі. Швидкий пошук інформації про цю людину в Гуглі веде до акаунту в мережі LinkedIn. Опис каже, що ця людина займалася банкінгом, інвестиціями, нерухомістю та розважальним бізнесом. Цілком можливо, що хтось із цікавими контактами вирішив прибрати конкурента.

Розповсюдження Ісламської Держави по інших регіонах також змушує ставити певні питання. У Бенгалії вони відкрили філіал через чотири місяці (09.08.2019) після атаки у Шрі-Ланці (21.04.2019). Цікавий факт про цю атаку полягає в тому, що померли не тільки християни, а ще й діти данського олігарха, який займається модою.

Поступово "центр тяжіння" в плані ресурсів організації переходить до Африки, а про Близький Схід якось забувається. Більше того, замість конкретних дій з конкретним планом Багдаді закликає просто влаштовувати теракти де тільки є можливість, тому що Сполучені Штати боряться із тероризмом, а через теракти в різних куточках планети їм доведеться витрачати ще більше грошей. Таку стратегію Багдаді назвав економічним джихадом, що не має великого сенсу з політикою невтручання Трампа.

Цікавим є і те, що після теракту у Новій Зеландії Багдаді закликав не забувати той день і помститися всім невіруючим, а от питання уйгурів у Китаї, із яким Саудівська Аравія поглиблює співпрацю, він у майбутньому не згадає.

Дуже зручний інструмент терору, а про Аль-Каїду, яка у Африці та інших регіонах також активна, ніхто і не говорить.

Що ж такого у смерті Багдаді? Перш за все, Трамп на конференції заявив, що Багдаді прикривався дітьми та підірвав пояс шахіда, вбивши їх, коли спецназ загнав його у глухий кут.

Якщо вірити ЗМІ, місцеположення Багдаді (вбили його на території Вільної Сирійської Армії, тобто Аль-Каїди, яка начебто із Ісламською Державою повинна воювати) викрила його дружина, схоплена в полон, та кур'єр. У правдоподібність того, що дружина такої фігура видала б інформацію про її чоловіка, який при цьому ще й лідер Ісламської Держави, повірити важко. Жінки бойовиків під час здачі в Багузі кидалися в репортерів пляшками із водою, бунтували в таборі, де їх утримували, та погрожували виростити нове покоління муджахідів, а тут дуже просто в полоні все стало зрозумілим.

Видання Washington Post, яке належить Джефу Безосу, який при цьому через свою компанію Amazon Web Services надає ЦРУ інфранструктуру на шістьсот мільйонів доларів, спершу дуже м'яко відгукнулося на смерть терориста номер 1.

Вже через кілька днів іншу дружину Багдаді схопила Турція, а 25 листопада (майже через місяць після ліквідації головного бойовика) бельгійська поліція дуже вдало провела рейд і завдала нищівного удару медіа-агентству Ісламської Держави "Амак". Проте "допомога" прийшла звідки не чекали: про причетність до атаки на Лондонському мості 29 листопада 2019 року Ісламська Держава заявила у месенджері ТамТам. Чи то російські спецслужби працюють невтішно, чи то ТамТам дійсно такий хороший месенджер, що ніхто читати листування бойовиків не може (ресурси терористів у ТамТам з'явилися буквально у перші дні, що месенджер запустили).

До речі, коли вбивали бен Ладена, то не забули його сфотографувати, а у справі Багдаді все обмежилося стрімом для президента. Можливо, це робота над помилками: якщо президент бачив стрім, то можна і не судитися із віськовими із посиланням на Freedom Of Information Act. ЦРУ за Обами відмовилося надавати матеріали з тієї операції.