Священна війна Політача (/pol/'s Holy War)

In English.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ: стаття з самого початку була написана англійською у серії з двох тредів на 4чані, нова інформація поступово публікувалася у відведеному під тему Телеграм каналі. Ця стаття та будь-які попердні, де порушувалося питання Q та його персони, мають бути опрацьовані читачем перед ознайомленням із даною. Ця стаття також слугуватиме підґрунтям для наступної.
Тред №1, тред №2. Канал у Телеграмі.

Наступне не порушувалося а ні в першому, ні в другому треді на 4чані, і буде описане у наступній статті: Політач програв, але й виграти не повинен був. Ціль даної статті - пояснення процесів, які відбувалися в минулому та відюуваються прямо зараз на іміджборді. Війна велася за розуми. Через те, що Політач завжди був форпостом свободи висловлювання, аргументації та незручної правди, він природньо став місцем для плідних дискусій. Проте через уміння його користувачів (m00t мав прізвисько "Начальник корпорації Троль" не просто так) та вищезгадані особливості дошки, Політач виявився одночасно ефективним інструментом досягнення певниї цілей, а також проблемою для еліти з обох сторін барикад. Якщо 4чан уже був окупованим американськими правоохоронцями в районі 2008 року, початку кінця було дано старт у 2014 - під час ГеймерГейту - а вже в 2019 напруга досягла найвищої точки із баном 8чану компанією Cloudflare (яка не повинна займатися подібними речами і поки що не банила інші ресурси, що змушує поставити питання чи не було це "вбивство" політичним).

Уже зараз Система (у даній статті Системою вважається мережа людей та організацій, які мають виключні можливості просувати вигідну їм повістку. Це міжнародна структура, що не зважає на кордони і працює як у приватному секторі, так і у державному) перетворила Інтернет на товар, який жодна людина на планеті із певними виключиннями не змогла б не використовувати. Інтернет за її планом повинен стати медіумом, що об'єднує всіх і вся в одну величезну мережу, яку контролюватиме обмежена кількість людей. Збір розвідданих, розмежовування людей залежно від соціальних балів, умови отримання яких у свою чергу диктує Система, перенесення все більшої кількості послуг у віртуальний свівт, а також інші завдання зараз цим проектом і виконуються.

Одним чудовим прикладом слугує Фейсбук, який було запущено того ж дня, що DARPA закрила проект LifeLog (що перший, що другий займаються одним і тим самим - шпигують за своїми користувчами та зберігають всі речі, які ті роблять). Більше того, директор DARPA зараз працює у Фейсбуці. Окрім збору даних компанія також спробувала створити власну валюту, яка б у результаті що називається "вистрілила" просто завдяки масштабам інтегрованості Фейсбука.

У пізньому серпні в /egg/ (Epstein-Ghislaine General) нитках був раптовий спалах провокаторської активності (варто зазначити, що вони одним Політачем не обмежувалися, а працювали на всій іміджборді). Ми помітили, що оригінальний постер не змінював перший пост нитки згідно тому як з'являлася нова інформація, а також інколи його редагували тким чином, що здавалося ніби це робив будь-хто, але не повноцінний анонім з /egg/. Також ми зустріли стіну офтопу, дерейла і спроб змусити анонів витрачати енергію на відповіді подібним постам. Ми почали звертати більше уваги на деталі і з'ясували наступне:

Адміністрація 4чану також зробила свій внесок і видаляла наші /egg/ нитки, а провокаторські не чіпала. Деякі, включно зі мною, навіть блокувалися. Декого було деанонімізовано. Британський анонім відстежив, що джерело його деанонімізації знаходилося в Ізраїльському посольстві у Дубліні, хоча особисто я ставлю під питання правильність його знахідок; його методологія також не була пояснена повноцінно, ми лише знаємо, що він використовував Wireshark.

Із плином часу ми вийшли на керівника ботами через контент, яким він із нами ділився. У результаті нитка, в якій ми вперше опублікували наші знахідки, опинилася під ударом флуду зображеннями військової тематики. На додачу, відповіді провокаторів стали більш агресивними і нитку було відправлено до архів через 4 хвилини після останнього поста, хоча на іміджборді стоїть 30-секундний відлік. Наступна нитка була ввидалена після того, як ми пошукали ще трохи і розповіли про результати. В решті решт провокатори значно згорнули свої операції (випадкові боти все ж постили). Ми знайшли веб-сайт керівника ботами https://g01m.rocks (він має піддомен twinkie, що збігається з ім'ям Лінукс машини, на якій його розмішено. Варто зазначити, що розділ About посилається на стандарти міноборони США DoDD.7050.06 і DoDM 5105.21-V2). Сайт працює на потужностях компанії під назвою NetActuate. Вона особлива тим, що працює тільки з організаціями, з якими вона сама хоче працювати (NetActuate має велику мережу, цим подібних підхід і пояснюється), на сайті є відповідна форма.

Згодом згаданий британець вийшов на ім'я ботовода — Ronalnd/Daniel Shiflet. Шифлету подобається література жанру жахів; цікавим є те, що сайт g01m розповідає на своїх сторінках міфоподібну історію. Один із провокаторів хвалився Пулітцером, який він обов'язково має отримати в майбутньому. Ми знайшли обліковий запис Шифлета на Амазоні. Він написав кілька книжок, чиї обгортки стилізовані дещо схоже на вищезазначений контент ботів. Ми також відслідкували, що він займався деструктивною діяльністю на Політачі з листопада 2017 року (сайт зазначає 14 листопада як дату початку власної діяльності), два місяці після першої появи Q.

Далі анон поширив наступну інформацію в одному з /egg/ тредів. Ronald Shiflet займався постингом картинок із яйцями, Ben Kaldwurse постив літаки, lax0gpoppy постив "я не тисну на це лайно" картинки; саме він контролює ботів і займається як Твіттер-ботом _g01m_, так і веб-сайтом. Інші особистості варті уваги - це SaintRipperVon and Christian Grey/St3mworks.

Пошук імен цих персонажів вів до старих обговорень у Ґуґл групах. Хоча послідовники Q називалися цими людьми Q-підорами, переважна більшість підписників _g01m_ таки є прихильниками Q. Далі в статті читач побачить причини таких стосунків між lax0gpoppy та фанбазою Q.

Твіттер-акаунт _g01m_ згадує Etylexus. Згідно із визначенням, наданим користувачем etylexus на Urban Dictionary, значення це слово має наступне.

Моя версія: G01M - це або проект кімнатних спецслужбовців, або один із прикладів як справжні спецслужбовцю розважаються на роботі. Враховуючи, що саме публікував lax0gpoppy у себе у Твіттері (його обліковий запис усе ж заблокували, тож посилань на конкретні записи не буде - читач може спробувати пошукати у Wayback Machine або archive.is - тільки скріншот), розмах діяльності групи, а також її наміри, то перший варіант звучить більш реальним.
Примітка: з цього моменту й надалі ботовод/керівник ботів = lax0gpoppy. Пізніше рівняння виглядатиме наступним чином: ботовод/керівник ботів = lax0gpoppy = etylexus = gnupol. Слід вважати, що мова йдеться конкретно про нього, якщо не сказано інакше.

У період створення двох загадних на самому початку статті тредів моє дослідження було сконцентроване на /egg/ нитках і не вбирало в себе нічого іншого, тож я не звертав багато уваги на що саме група G01M публікувала. Як тільки 8кун (офіційна заміна 8чана) з'явився у мережі міноборони США, деякі речі, які вони намагалися донести анонімам, заграли новими барвами.

Ось один із постів ботовода, який він лишив в одному із /egg/ тредів.

Перше посилання в пості lax0poppy звертає увагу на пісеньку, яку він, згідно даті публікації посту, вигадав на початку 2019 року. Що конкретно означає кожен рядок - питання відкрите. Враховуючи, що публікацаія має зображення, у якому lax0gpoppy підкреслив, що директором інформаційних технологій міноборони США став колишній співробітник JPMorgan Chase, рядок "every bit passing the poe tuss traced" має бути прихованою погрозою, що весь контент, залишений анонімами на Політачі, зберігаються.

Посилання №2 надає більше інформації. Тут згадується нове ім'я - gnu (пізніше буде виявлено, що повне прізвисько - gnupol). Ця людина є частиною команди G01M. Анонім, що опублікував цю інформацію, також згадує активність ботів.

Дивлячись на їх повну розмову, схоже, що обидві її сторони були налякані/збиті з пантелику ботопостингом та персоналією Q. З самого початку Q спілкувався із анонімами без тріпкода, але пізніше взяв його на озброєння швидше за все через те, що стороннім людям було б дуже легко прикидатися Q без подібного нововведення. gnupol (я вважаю його та lax0gpoppy однією й тією ж людиною) це не сприйняв і натомість почав агресивно ставитися до Q та його послідовників.

Посилання №3 містить посилання на .cgi файл на сайті go1m.rocks, що використовується для керування ботами та веденням обліку їх постів.

Варто звернути увагу на деякі слова за цим посиланням та на зображенні нижче. Використання ботів вкотре підтверджено. 01%3A16%3A33 = 01:16:33 (час у Лос-Анджелесі на момент коли тред було створено), 02%3A47%3A22 = 02:47:22 (час нещодавнього ботопоста) 46 = поточна кількість потів у нитці.

Пошук "G01M" у архіві 4plebs дав наступні результати. На зображенні нижче можна побачити листування, яке gnupol вирішив опублікувати, і посилання на текстовий файл (назва файлу = номер поста), у якому описується, чим займаються так звані "пекарі" і на що схоже їх оточення в цілому.

Пошук згаданого номера поста закінчився наступним. Правило 11 забороняє "Рекламу (будь-якого виду) - це включає в себе будь-який тип реферальних посилань, "пропозицій", прохань, жебракувань, стрім тредів і так далі" згідно правил 4чану. Стиль зображення в цьому пості схожий на стиль зображень із /egg/ тредів.

"++" - посилання на цей пост Q. Одна із відповідей на нього містила зображення нижче. Швидше за все, це був момент відколи gnu перейшов до опозиції Q. Також враховуючи що попередні записи Q мали набагато більше інформації ніж просто "++", занепокоєність gnupol можна зрозуміти.

Якщо переміститися у тред на зображенні вище, можна ліше зрозуміти, що конкретно відбувалося. Боти вже вели свою діяльність та атакували анонімів, але gnupol все ще нібито був на їх боці. Тільки 19 вересня 2017 року gnupol підкреслить проблему "++" і почне порушувати певні питання. Сама публікація "++" відбулася за день до цього.

Інший пошуковий результат "G01M" та ще одне підтвердження, що ця група відповідальна за ботопостинг. Одне з попередніх зображень зазначало, що союз пекарів у певний момент вийшов на страйк, скріншот нижче пояснює причину.

Цей результат тривіальний і не несе важливої інформації.

24 листопада 2017 року gnupol входить у неконтрольований режим злості та починає цькувати інших постерів. Варто звернути увагу на "We are doxxing all of you. Every last one". Цікаво, що через 4 дні після цієї публікації gnupol залишає запис із прикріпленим зображенням, на якому написана певна кількість IPv4 адрес (запис №151239756).

Згодом gnupol робить ще кілька публікацій. Кожне посилання веде на сторінку із його знахідками. Причина чому він збирав усю цю інформацію полягає в тому, що він мав намір створити архів тодішніх подій.

Якщо читач пошукає "gnupol" у Ґуґлі, є певна вірогідність, що в пошуці буде ця сторінка на Амазоні.

Назад до /egg/. Близько 25 вересня компанія Treadstone 71 з'явилася на наших радарах. Подальше слідство показало, що вона (принаймні у своєму Твіттері) не приховувала факт роботи із Політачем.

Ми пошукали ще і натрапили на кілька тредів із доказами, що адміністрація 4чану 100% працює на Систему. Ми також дізналися що нещодавні масові розстріли сталися завдяки модераторам 4чану (іронічно, 8чан було вбито за один хрестовий похід Тарранта, а 4чан залишався живим не дивлячись на кількість на кількість нових стрілків із ним пов'язаних). Є велика вірогідність, що ніяка подія не зможе закрити 4чан банально тому що він контролюється Системою.

Ми маємо докази, що боти використовують(-вали) проксі. Можливості NetActuate подібні речі дозволяють (у час написання першого треду Політач потрапив під удар агресивної реклами компанії Oxylab, яка надає послуги проксі, але ми не думаємо, що вона якось пов'язана із G01M). Використання кількох мов у спілкуванні із двома різними анонімами навело нас на думку, що команда G01M має доступ до IP-адрес анонімів (наприклад, джанітори 4чану швидше за все бачать певну частину IP-адрес, а повноцінні модератори обмежень не мають).

Ми помітили, що деякі записи видалялися без причин та не самими анонімами, що їх опублікували. Коли ми проглянули на 4plebs що саме було видалено, виявилося, що під удар потрапили пости, котрі а) вказували на очевидні недоліки у тактиці G01M, а також б) координували дії анонімів.

Ось приклад видаленого запису, який мав на меті координацію постерів. З невідомої причини бампи старого /egg/ треду видалялися після створення нового командою G01M. Більше того, пост №226256810, який посилався на легітимну /egg/ нитку, було видалено разом із постом іншого аноніма, що зазначав смерть треду, на який посилався пост.

Як ми далі воювали із ботами та їх керівником, стало зрозуміло, що боти використовувалися для а) множення на нуль будь-якого обговорення дивних речей, що відбувалися в /egg/; б) утримання ниток, які почала G01M, на плаву за допомогою таймерних бампів (тобто коли бамп прилітав кожні Х хвилин, де Х<30); в) створення відчуття, що /egg/ - черговий генератор офтопіку та сміття на Політачі; а також г) деморалізації анонімів.

Ми також помітили, що зображення, які публікували боти, мали імена без пропусків між словами. Це зручно для ботоводів, тому що а) не треба використовувати так звані escape characters для кожного пропуску і б) штучний інтелект міг використовувати певні зображення залежно від контексту конкретного посту/нитки. lax0gpoppy також вирішив нам показати принаймні один Лінукс сервер, який він використовував; сервер не мав графічного інтерфейсу, а тому гарантовано використовувався для чого завгодно, але не шитпостінгу на 4чані.

У архіві 4plebs ми знайшли, що gnupol у своїх графічних поробках використовував конкретну жінку. Так було принаймні з листопада 2017 року, за два місяці після першої появи Q на 4чані. Як сказано на сайті G01M, боти вперше були розгорнуті 14 листопада того ж року (точніше, там сказано, що G01M запрацювала у цей день).

Як було зазначено до цього, британський анонім відслідкував, що Система оброблял його через свою точку в місті Дублін, Ірландія. Він також засвідчив, що його було деанонімізовано або за допомогою відповідного програмного забезпечення, або за допомогою аналізу трафіку. І він був не єдиним, ось інший приклад.

Трапляється доволі іронічна ситуація: lax0gpoppy, який до цього погрожував деанонити всіх поспіль, самого було деанонімізовано. Одне із зображень із тією самою жінкою зазначало "Sneaking up on a glow nigger could be the last thing you ever do". Справа в тому, що він не помітив (якщо, звичайно, це все не було зроблено навмисно), що HTML-код, який він наліпив на зображення, містив Twitter нікнейм @laxog_poppy. Ми вже бачили користувача l4x0g на Лінукс машині, тож у даному випадку ми точно натрапили на акаунт представника G01M. Пізніше було знайдено обліковий запис на YouTube etylexus. У Твіттері lax0gpoppy посилався на один із /egg/ тредів (відомо, що ботнети можуть реагувати на команди, які надходять із певного Твіттер-акаунту, наприклад, тож ми вважаємо, що це було повідомлення його ботам або навіть друзям із G01M). Ми там також натрапили на зображення, які вже були на 4plebs.

На сайт цієї команди ми вийшли через Твіттер-акаунт @_g01m_. Він же містив зображення американських військових літаків, які використовувалися під час атак на /egg/ нитки. Що @laxog_poppy, що @_g01m_ мали Лос-Анджелес як їх локацію. WHOIS показав, що g01m.rocks розміщений також у Лос-Анджелесі. Проте не компанією на кшталт Linode, Amazon чи подібної. Його було розмішено на потужностях NetActuate, яка а) не працює із усіма бажаючими і б) не надає вартість послуг, тож потенційний клієнт має використовувати вищезгадану форму. У каталозі NetActuate найдешевша ціна за місце в дата-центрі в Північній Кароліні становить 399 доларів на місяць.

Агресивна реакція G01M на інформацію щодо NetActuate варта уваги. Після того, як аноніми згодом дізналися і про Рональда/Даніела Шифлета, деякі нитки видалялися і боти припиняли роботу. Шифлету подобаєаться література жахів, а один із представників команди G01M хвалився "Пулітцером", який він отримав у певний період життя. Ми знайшли автора Рона Шифлета на Амазоні, і його книги були пов'язані із Лавкрафтом та належалу до жанру жахів. G01M - це ще й бренд Анонімуса (групи активістів, а не постерів на 4чані). У них є відео на YouTube, що було зняте Крісом Фінном - арт-директором у Лос-Анджелесі, який також робив рекламу для ExxonMobil і Amazon Echo. Далі ми виявили ще одну людину, пов'язану із Шифлетом, - Девіда Нікола (@tipjar), який створив сервіс мікротранзакцій Tip Jar у 1996.

Ми дізналися про методологію роботи ботів через спостереження. Причина G01M злилася, коли їх поробки не отримували (You), - тому що ці (You) використовуються штучним інтелектом як приціл; якщо ботам відповідають, вони мають проаналізувати та тренуватися на пості, що посилається на їх пост. Коли більше /egg/ анонів взяло до уваги цей нюанс, ми помітили, що представники G01M почали наводити ботів на потрібні пости самотужки. Це також дозволило вийти на докази, що мережа ботів команди G01M працювала не тільки на Політачі. lax0gpoppy взагалі почав прикидатися нормальним анонімом, але дуже швидко був спійманий на гарячому. Коли /egg/ нитка було вкотре видалено, британець створив нову, але із іншою назвою - 4CHAN IS COMP'D (тред №2; третій було знищено невдовзі як хтось запостив це). Там ми натрапили на бота, який спрацював на вираз "Ubisoft games" і посилання на shadowwarfare.info.

Один із /egg/ тредів, створений G01M, був відправлений у архів через 4 хвилини після останнього поста. Перш за все, таймер відправки до архіву за замовчуванням становить 30 хвилин. По-друге, в цій нитці мережа ботів активно обговорювалася, через що до нього збіглися боти та почали флудити офтопним сміттям, наближаючи нитку ближче до бамп ліміту. У згаданому 4CHAN IS COMP'D треді ми могли на практиці підтвердити, що нитки на 4чані не відсилаються до архіву через 9 хвилин після останнього поста, що знову свідчить про доступ G01M до модераторських інструментів.

Ми також не могли не помітити, що дехто з G01M дуже хвалився роботою проти Ісламьскої Держави в Інтернеті. Цей факт і було використано проти команди.
До речі, чим більше людей відкрито вказували на очевидні спроби дерейлу, тим швидше G01M зверталася до видалення ниток, їх флуду сміттям і відступу з Політача на певний час.

Окрім свідчень британця ми натрапили на наступне. Сторінка на realtruenews.org, показана на скріншоті, стверджує, що все на ньому неправда і вигадка. Вірити цьому чи ні - питання до читача.

FOXACID - поробка NSA, Magic Lantern - ФБР. MMSE означає Mini-Mental State Examination; результат 22 бали свідчить, що людині потрібен певний нагляд зі сторони спеціалісіта. AMTS - це Abbreviated mental test score, Вікіпедія каже, що "Результат 7-8 балів або менше свідчить про когнитивні викривлення на момент складання іспиту".

Варто сказати, що АНБ напряму може бути не причетне до того, що вказано на зображенні. Shadow Brokers опублікували код їх інструментів, а CTR (Correct The Record) просто їх узяла на озброєння (проте у нас немає конкретних доказів щодо цього твердження). Більше про FOXACID - тут.

Система доволі серйозно інфільтрувалася у 4чан. Ми маємо докази, які показують, що люди на зображенні стояли за нещодавніми (з позиції жовтня 2019) масовими розстрілами у США. Читач має знайти корисним цей, а також цей пости на 4plebs (обидва було видалено). Перший містить розмову між, як ми вважаємо, інсайдером на 4чані/8чані, який викриває злі наміри модераторів (запис №225059752), та іншого модератора, який працює проти нього. Слід пам'ятати, що уже в той час адміністрація вже займалася атаками на Політач. Також, розстріл у Ель-Пасо не був роботою однієї людини. Це змушує зробити висновок, що модератори насправді працюють на спецслужби. Більше того, саме викриття відповідальності модераторів за масові розстріли сталося 29 серпня, за день до того, як один із модераторів (ми вважаємо, що це той самий інсайдер) "наклав на себе руки".

Дана нитка має більше деталей. На дошці /irc/ 8чану був тред із обговоренням внутрішньої переписки модераторів 4чану, у якому вони обговорювали знищення найбільш проблемних дошок на 4чані (https://archive.is/4EGmi, https://archive.is/x13m6, читачу слід також перевірити посилання на 8чанівський /pol/res/12102567.html на Archive.org).

Коли Таррант зробив свій внесок у рахову, його приклад активно просувся на Політачем анонімами під ізраїльськими прапорами (вони були не єдиними, хто цим займався, звичайно), і ми припускаємо, що причина такої реакції полягала у підбадьоруванні/спонуканні поки-що-диванних-хрестоносців на подібне насилля. Якби вони дійсно повторили за Брентоном, це швидше за все результувало у подальшу цензуру Інтернету, подальше закручування гайок щодо збройної політики, а також маргіналізації білого націоналізму. При цьому постери на 8чані дещо відрізняються від постерів на 4чані, тож вірогідність ще одного масового розстрілу була вищою.

i

У 2014 році, коли GamerGate був у всіх на слуху, модератори намагалися придушити спроби анонімів знайти правду та покарати винних. Зображення нижче пояснюють як саме 4чан почав гнити до нинішнього стану, а також певну частину внутрішнього листування модераторів. Причина, чому Система так агресивно діяла проти 4чану з цього моменту, пояснюється у другому зображенні за списком на початку даної статті.

Інколи модератори навіть прикидалися звичайними анонімами і просували певні наративи. Тим не менш, вони допускали деякі помилки, які нівелювали будь-яку довіру до написаного.

Координована атака Системи почалася після спроби самогубства Кессі Вашингтон (для об'єктивності матеріалу варто зазначити, що цієї людини можливо навіть не існує; проте цей факт ніяк не нівелює наведену до цього інформацію). Велика частина модераторів з інших іміджборд і навіть підреддітів була вимушена полишити "місця роботи" у дуже короткий період часу.

Ця частина статті відведена адміністрації 4чану. Великий шмат інформації нижче базується на старих даних. Більше тут (архів) і тут.

Перша спроба деанонімізації адміна RapeApe. Є інформація, що вівн член Канадської консервативної партії, що може означати - нехай і не обов'язково - що ці дані хибні (варто зазначити, що вони називалися такими). Його поштова скринька на 4чані - grapeape@4chan.org (альтернативна: graben@motsoftware.orz). Була інформація, що він жінка, але ми ставимо її під сумнів (хоча в адміністрація були/зараз є жінки. Наприклад, FWG, через яку 4чан було хакнуто анонімом із Австралії у 2014 році), тому що в одному з /irc/ тредів постер стверджував, що RapeApe служив у армії. Доменне ім'я, на якому розміщено альтернативну поштову скриньку, вже не працює (принаймні HTTP-серверу там не працюэ). Проте існує іспанський аналог під назвою motsoftware.com. MotSoftware надає IT-послуги малому бізнесу. LinkedIn.

RapeApe отримує звання головного адміна від m00t.

З вересня 2015 року 4чан переходить у власність Hiroyuki. Hiroyuki було вигнано з Двача (не того, який частина МейлРу, а японського) за продаж даних користувачів, цензуру негативних коментарів щодо певних компаній, які йому за це платили. Після звільнення він кілька разів спробував повернути контроль над Двачем (спроби включали в себе аб'юз ДНС, ДДоС, а також створення фейкової версії Двача, яка дублювала весь контент зі справжнього Двача автоматично. Через це сервери оригіналу потерпали від серйозного навантаження).

Зв'язок між Hiroyuki та m00t.

Деанонімізація матері m00t. Також ось Notice of Exempt Offering of Securities, заповнена m00t, коли він працював із Canvas Networks Inc.

Коротка біографія модераторів 4чану.

Неактуальний список учасників IRC-каналу jannieteam.

Нижче представлено закриту для простих анонімів дошку на 4чані. Tumblr-блог Kazisho (також https://archive.is/mnapr і https://web.archive.org/web/20170113015127/https://www.youtube.com/user/Kazisho). Він був/є відповідальним за модерацію Політача.

Деанонімізація Troid.

Деанонімізація I_AM_ABIB's.

Деанонімізація ALTERNATIVE не має графічного оформлення. Його Твіттер (як він виглядав до того, як ALTERNATIVE закрився від навколишнього світу), Інстаграм, обліковий запис на Ґавкері, Джемі (архів), Твітчі.

Його можливий знайомий/друг із реального життя (архів), https://twitter.com/emilysu (архів). Людина (архів), з якою він спілкувався (архів) у Твіттері на регулярній основі принаймні з серпня 2009 року.

На Отаконі 2010 щось сталося, і ALTERNATIVE був частиною цієї події.

Деанонімізація invisibro's. Рейчел Бейдер, очевидно, його дівчина/наречена. invisibro у Твіттері спілкувався (archive) із колишньою дівчиною (архів) m00t.

Деанонімізація батьків invisibro.

Ці зображення були в тому ж треді, але деякі пости були видалені, тож хто ці люди - питання відкрите.

Більше інформації тут.

Додатковий приклад змови адміністрації 4чану полягає в тому, що інші нитки, пов'язані із PizzaGate, активно видалялися з Політача, хоча тема символізму в поп-культурі була важливою його частиною. Це змусило нас припустити, що масштаб війни не обмежується виключно /egg/. Що там і казати, якщо сам Політач постійно наповнений нитками, які не відповідають умовам у закріпленому пості.

Вона також ставила палки в колеса діяльності анонів. Наприклад, після деякої зміни шапки /egg/ модератор видав бан за офтоп.

Модератори взяли на озброєння і зараз звертаються до вибіркової цензури. Окрім уже обговорених GamerGate та PizzaGate тредів, /SIG/ (Self-Improvement General) було вигнано з Політача. У той же час нитки білої сили (black power; не дженерали, а треди, у яких провокатори просто публікували зображення, на яких білі проявляли симпатію до негріів) не тільки взагалі не чіпалися, а навіть отримували протекторат модераторів від опозиції з боку анонів.

Окрім корумпованих модераторів, Політач атакували та й зараз атакують інші групи. Транси з Діскорду, користувачі Stormfront, просто тролі, а також ботоводи.

Ми знайшли свідчення, які дещо доводять, що АНБ таки працює на 4чані. У 2013, коли Едвард Сноуден оприлюднив засекречені документи з АНБ, анони помітили вкрай підозріли використання ботів не тільки на Політачі, а й в /r9k/ та інших дошках.

Найвідоміша група провокаторів є частиною Системи і складається з Correct The Record та ShareBlue. Нижче список інформації, яку Анонім накопав на обидві організації.

Інформація за 2016 рік, ближче до виборів. Якщо читач має бажання провести власне дослідження, йому сюди.

Співробітники CTR. CTR пов'язана із хлопцем Джеймса Алефантіса (так, ти самим з PizzaGate) Девідом Бруком, який також заснував компанію Media Matters. Що CTR, що MM грали за команду Гілларі Клінтон.

У певний момент робітники CTR самі виходили на зв'язок із анонімами.

Хоча 4чан має такі серйозні проблеми, 8чан також не ідеальний (більше про це тут (архів) і тут (архів)). Проте він був достатньо хорошим, щоб Система віддала наказ його знищити.

Гарне місце, де можна дізнатися про те, як Система працює і що з себе представляє, знаходиться за цим посиланням.