Новий старий світовий порядок
Після достатньо незвичайного матеріалу від CNBC варто розглянути дії Трампа не з боку патріотизму чи боротьби із мігрантами, а більш глобального. Трамп людина не зовсім проста хоча б через власні статки і події листопада 2017 року в Саудівській Аравії.
Перш за все, про висушення болота Трамп не забув, а тому з початку свого президенства активно працював у цьому напрямі. Його адміністрація віртуозно оволоділа повісткою дня за допомогою проекту QAnon. QAnon ― інсайдер, який вперше з'явився на Форчані в розділі /pol/, а потім перебрався на його молодшого брата 8chan у свій власний розділ /qresearch/. За допомогою цього проекту команда Трампа могла:
- Давати сигнали своїм опонентам;
- Заохочувати велику кількість людей із певними здібностями шукати певну інформацію;
- Просувати власні ідеї. Наприклад, тренд критично сприймати інформацію від найбільших агрегаторів (CNN/HuffPost/VICE і так далі) почав набирати оберти тоді, коли прогриміла історія із Pizzagate;
- Пояснювати, що відбувається у світі, якщо це так чи інакше пов'язано із президентством Трампа/його командою;
- Об'єднувати американську націю;
Також велася велика робота щодо усунення всіх, хто так чи інакше заважає адміністрації Трампа та республіканцям в цілому захоплювати владу в країні. З початком його президентського строку з ФБР та інших структур посунули доволі багато людей. Більше того, виявилося, що всі спроби Демократичної партії та їх союзників у ЦРУ, поліції, ФБР, судах та інших місцях таки недемократичні і караються законом. Роберт Мюллер, який аж два рази відповідав на запитання щодо впливу Росії на результати виборів у США, на Трампа чи його команду так нічого серйозного і не знайшов. Проте QAnon стверджував, що Мюллер радше рятував самого себе, аніж щось дійсно шукав чи намагався поставити палки в колеса.
Вартими уваги будуть ще й спроби опонентів Трампа так чи інакше зірвати йому плани. Окрім вищезгаданого пана Мюллера та російського втручання у вибори США (яке, слід зауважити, дійсно було, але довести цей факт юридично доволі складно), були спроби втягнути Збройні Сили США в різанину у Венесуелі, Ірані та Сирії. Щодо другої держави, то спроби продовжуються й досі, хоча на Близькому Сході, як завжди, все далеко не однозначно. Наприклад, атаковані у червні танкери належали японцям і слідували у Тайвань. Китай поширює вплив у Середній Азії та конкретно на Близькому Сході, має угоди про співробітництво із Іраном та бере участь у проекті з реновації регіону після Арабської весни. Східний гегемон також не відстає у розбудові військових об'єктів. У Африці в Джибуті розташована найбільша військова база КНР за кордоном, звідки дуже зручно запускати провокації та допомагати іранцям в Ємені. Також недалеко є Пакистан, з яким Китай підписує дуже вигідні угоди. Більше того, за 80 кілометрів від портового міста Ґвадар розташована ще одна китайська військова база. Звідси можна перекрити не тільки Ормузьку протоку, а й вихід із Перської затоки.
Близький Схід цікавий перш за все своїми ресурсами. Не так давно Росія підписала із Саудівською Аравією угоду, яка на думку експертів дозволила Москві остаточно захопити ОПЕК. Проте не все так просто, адже угода б'є, перш за все, по Ірану та Венесуелі. Москва вирішує проблеми Вашингтона (деескалація конфлікту із Іраном та додатковий тиск на і так слабкий режим Мадуро) та Пекіна (для їх суперпроекту Одного поясу, одного шляху стабільність не завадить).
За допомогою підняття тарифів на імпорт з Китаю та інших регіонів Сполучені Штати почали великий процес підготовки до нової світової кризи (схоже, що генерал не побачив, що масштаби таких викрутасів просто стали охоплювати більше одного регіона). За допомогою санкцій проти Хуавея дали зрозуміти КНР, куди їй лізти точно не можна. А в Північній Кореї взагалі прогнали всіх пакосників та почали об'єднання півострова.
Як розібралися із ворогами безпосередньо в Білому домі та спецслужбах, настала пора бити тих, хто нації в принципі й не має. Йдеться про FAANG ― Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google ― п'ять найбільших технологічних корпорацій, яких у чому тільки не звинувачували. Соцмережа Facebook відома за злочинне використання даних користувачів та створення власної криптовалюти, яка поставила під загрозу фінансову систему світу. Amazon має контракт із ЦРУ, знищила індустрію роздрібної торгівлі США, а девайс під назвою Alexa звинувачують у серйозному порушенні приватності користувачів. Apple занадто наполегливо захщає своїх користувачів та не дає спецслужбам можливості дивитися вміст телефоа Стівена Педдока. Netflix зі списку варто було б виключити, адже нещодавно у сервісу почалися проблеми з аудиторією, а на фоні з'явився ще й Дісней+. Google також має проблеми. Наприклад, не без допомоги інформаційно-психологічної операції під назвою Project Veritas громадськості стало відомо, що компанія втручається у вибори не тільки в США, а й у таких країнах як Ірландія.
На хвилі напруженості довкола міграційних процесів та конкретно стіни на південному кордоні США на сцену з пітьми вкотре вийшов пан Джефрі Епштейн, який має достатньо впливу (не без допомоги компрометуючих матеріалів та величезної кількості грошей, які з'явилися нізвідки), щоб відпочивати та робити брудні справи із представниками таких прізвищ як Подеста, Клінтон, Ротшильд і так далі.
Проте схоже, що Трамп б'є лише по клієнтурі Демократичної партіх. FAANG мають дуже хороші зв'язки саме із нею, а от AT&T, яка володіє головним генератором Fake News CNN, від пана Ajit Pai отримує подачку за подачкою. А ще американський міністр фінансів Стівен Мнухін не бачить причин турбуватися через роботу компанії Aplhabet (власник Google) на китайський уряд. Китай активно захоплює Африку, куди також пробираються вищезгадані Facebook та Google (прокладають підводні інтернет-кабелі), поширює вплив біля Австралії. У Великій Британії новий прем'єр-міністр відстоюватиме американські інтереси, НАТО тріщить вже не тільки на півночі (недивно, що в телефонній розмові із Ердоганом Трамп був не проти купівлі Турцією комплексів С400). А захід малого бізнесу США в AliBaba вітається.
Схоже, що світ знову відкотиться до порядку перед Другою світовою війною, коли певні ділянки світу контролюють конкретні держави, транснаціональний фактор не грає таку важливу роль, як сьогодні, і влада частково переходить в руки непублічних, елітних, закритих структур.